Utánkeresés tanítás
Az utánkeresés a sebzet jól vagy roszul meglőt vad kutyával való keresését jelenti.
1. A kutya kiválasztása:
Az első és legfontosabb dolog a kutya kíválasztása. Mit érünk egy rosszul választot " fa oru" kuyával akit a nyom nem érdekel? Hogy ezzt a hibát kiküszöbőljük van egy jó teszt a kis kutyák számára. Ha van lehetőségünk akkor az alomból válaszuk ki a tetszetős kölyköket amelyek tetszenek és a többit különicsük el tőlük , a kiválasztót kiskutyáknak csináljunk ha engedik párizsivel vagy vadrészel (szarvasláb) de inkább párizsivel egy méterhosszu csapát és tegyük rá a kutyákat amelyik hamarab kidolgoza és tetszik nekünk akkor az lesz a mi kutyánk.
Én is igy jártam el a kiválasztásba és igy jutot hozám dió kutyám akkivel elég jól állok a bevezetésével. Na de térjűnk visza a témához .
2. Vaddal való ismerkedés:
Meg van a kiskutya most már csak meg kel ismertetni a vad szagával . előszőr csak szarvas lábal amedig a meg nem kapja az utolso oltásait utána már lehet disznó lábal vagy bőrel . Ha már nem fél a vad lábától utána mutathatunk neki fejet vagy lőt vadat .
3. A csapa fektetés:
Első csapána max.10 méter hosszu egyenes vonszalékot húzunk és egyből ráteszük a kutyánkat . Előszőr még bizonytalanul ,lehet hogy cikk-cakk ban halad ez most még nem baj ,biztasuk a "keresd" parancsal . Ha elérük a vadrészt akkor dicsérjük meg és játszunk a lábbal . Ezek után szépen növeljük a távolságot és az időt minden harmadik vonszalék után , ha ugy látszik a kutyán hogy bizonytalanul megy rajtak akkor természetesen ne növeljük a távolságot és az eltelt időtsem hanem addig gyakoróljunk ameddig nem megy nagyon jól a kutya.Egy hétten leggalább 2 alkallómmal fektesünk vonszalékot.Ha a kutyánk elérte az egy éves kort és jól dolgozik akkor nyugottan ereshetünk valódi sebbzést,de csak akkor ha biztosak vagyuk abban hogya vadd teritékre fogkerülni . Kerülni kell a hajszás munkákat .